La Costa Nostra

Opis forum


#1 2009-06-03 14:27:49

Herefarges

Administrator

Zarejestrowany: 2009-06-02
Posty: 6
Punktów :   

Manewry wojenne

Zgodnie z informacją na stronie wewnętrznej sojuszu :

V. Dwa ważne manewry wojenne:

W czasie wojny można wykonać dwa manewry, których się nauczyłem skutecznie broniąc się przed o wiele silniejszymi napastnikami. Mianowicie, jeżeli napastnik nie zablokował naszych portów i atakuje nasze miasto lub miasta z kilku swoich miast, to jego wojska dopłyną do nas w różnym czasie. Można to wykorzystać na dwa sposoby:

1. Jeżeli atakuje kilka miast na raz, skupiamy całą obronę w jednym mieście i przenosimy z niego flotę do wszystkich naszych pozostałych miast. Nasza skupiona armia ma wtedy dużą szansę pokonania części armii napastnika. Reszta jego oddziałów atakująca nasze pozostałe miasta, bez żadnych lądowych garnizonów, zawróci z niczym, bo broni ich flota . Uwierzcie mi spóściłem kilka razy w ten sposób baty o graczom co mieli nawet 10x więcej punktów ( jeszcze jak grałem sam ), tak że po takim przykrym doświadczeniu zrezygnowali z kolejnych ataków.

Przykład: Mamy dwa miasta A i B. Napastnik ma miasta X i Y. Napastnik z miasta X atakuje A, a z Y miasto B. Widzimy np., że cała nasza połączona armia ma szansę wygrać bitwę z oddziałami z Y, natomiast na pewno nie da rady oddziałom z X. Aha. W takim razie do miasta A (atakowanego przez X) przenosimy całą naszą flotę z B, a z kolei do miasta B przenosimy całą armię lądową z A. W mieście B dochodzi do bitwy którą wygrywamy ^^, a w mieście A do bitwy nie dochodzi i silniejsza część armii wroga odpływa z niczym. Buhahahaha !!!!!

2. Jeżeli atakuje tylko jedno miasto. Wówczas przenosimy jak wyżej flotę do pozostałych miast z jednym ale. Wpuszczamy do miasta tyle wrogich oddziałów, ile możemy przemielić. Później zamykamy port naszą flotą płynącą z innego z naszych miast. Część odizolowanych oddziałów wroga walczy z nami w mieście, a reszta musi odpłynąć . Trzeba popatrzeć za ile minut przypłynie reszta oddziałów wroga i ile czasu zajmie przypłynięcie naszej floty do miasta, które będzie się bronić. Jak to dobrze wyliczymy, koleś się zdziwi i straci części armii. ( Parę razy wykonałem taki manewr. Efekty przerosły moje oczekiwania ^^ ).

Przykład: Mamy dwa miasta A i B. Napastnik ma miasta X i Y. Wojska z X przypłyną do miasta A za 1 godzinę, a z B za 1,5 godziny. Nasze miasto B nie jest atakowane. Przenosimy wszystkie wojska z B do A. Całą flotę z A wysyłamy do B. Patrzymy i widzimy, że flota, którą mamy w B będzie płynąć do A 1 godzinę i 45 minut. Aha. W tym momencie na dwadzieścia minut przed dopłynięciem wrogich wojsk z miasta X do A, przenosimy część floty z B do A. Nasza flota przypłynie do A już po oddziałach z miasta X ale 5 min przed oddziałami z miasta Y. .

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.malow.pun.pl www.yamahayzserver.pun.pl www.rejonowa.pun.pl www.teaminvictis.pun.pl www.gv.pun.pl